מצבים בהם המחשב מתקלקל הם תמיד מצבים מבאסים, בין אם אתם עושים במחשב שימוש לצרכים אישיים, ובין אם המחשב משמש אתכם לצרכי עבודה. ישנם סוגים שונים של תקלות אשר עשויות להיווצר במחשב:

  • תקיפה של ווירוסים ותוכנות זדוניות אחרות אשר גורמות למחשב להיות איטי, משבשות את הפעילות של תוכנות מסוימות ובמקרים חמורים אף משבשות את פעולת הכונן הקשיח ומוחקות את המידע השמור עליו.
  • מחשב או מעבד אשר מתחממים יתר על המידה בעקבות מאמץ יתר או בעקבות הצטברות של אבק.
  • מערכת הפעלה שאינה עולה, בעיות בטעינה של המחשב, תקלות ברשת האינטרנט, ועוד.

בהנחה ואתם לא אנשי מחשבים מדופלמים, כל אחת מן התקלות הללו דורשת הזמנה של טכנאי מחשבים נייחים לצורך טיפול בבעיה. המאמר הבא יסייע לכם לבחור טכנאי אמין ומקצועי, וגם יעניק לכם מעט טיפים כיצד ניתן להוזיל עלויות.

מה הם הפרמטרים אשר הופכים טכנאי מחשבים נייחים למקצועי?  

לפני שאתם בחורים טכנאי מחשבים נייחים מומלץ לבחון את הפרמטרים הבאים:

  • זמינות: בראש ובראשונה טכנאי המחשבים אשר אתם בוחרים להזמין צריך להיות זמין לקריאות, במיוחד אם הפעילות העסקית שלכם מושתתת על המחשב. וודאי לא תרצו להמתין זמן רב מידי לתיקון.
  • המלצות: אחת הדרכים המעולות לבחון אם הטכנאי בו אתם מעוניינים הוא מקצועי והגון היא המלצות. תוכלו לבקש המלצות ממכרים בעבודה, מחברים ומקרובי משפחה, ותוכלו גם לדלות המלצות מרשת האינטרנט. אתרים רבים יוכלו לתת לכם את המידע הדרוש על הטכנאי, וגם לספק לכם המלצות וביקורות שכתבו לקוחות קודמים. רק אל תשכחו לקחת את כל הנכתב ברשת בערבון מוגבל.
  • ניסיון: מומלץ לבחור בטכנאי מלומד ומנוסה. טכנאי מנוסה ידע לאתר את התקלה במהירות וביעילות, ולא יגרום לכם לבזבז זמן יקר. נוסף על כך, טכנאי מנוסה יידע להפנות אתכם לגורמים המתאימים לתיקון תקלות במידה והתקלה היא מחוץ לתחום הבנתו.
  • יושר והגינות: טכנאי ישר לעולם לא יגבה מכם כסף על תקלות שאינן קיימות, ולעולם לא ינצל את חוסר הידע שלכם בנושא. טכנאי טוב ומקצועי מכירים בעובדה שברגע שהלקוח מרצה מן השירות או מן המחיר הוא ישכור את שירותיו בשנית.

כיצד ניתן להוזיל עלויות?    

על מנת להוזיל עלויות בעת הזמנת טכנאי מחשבים נייחים מומלץ מאוד לבצע את הפעולות הבאות:

  • להגדיר את מהות התקלה: חשוב מאוד לנסות ולהגדיר לטכנאי את מהות התקלה בצורה כמה שיותר מפורטת. כך, יידע הטכנאי בדיוק לאיזה חלק של המחשב לגשת, ויחסוך לכם זמן ומשאבים בחיפוש אחר התקלה.
  • לבחור טכנאי מחשבים נייחים בקרבת מקום: מומלץ מאוד לבחור טכנאי אשר מעניק שירות בקרבת מקום. חלק מן התמחור הוא גם הדלק והזמן שעל הטכנאי לבלות במקום התקלה. טכנאי קרוב יותר משמע שירות זול ומהיר יותר.