הטכנולוגיה של השנים האחרונות הכניסה בצעדי ענק גם את השימוש במחשבים. בעבר, רק החברות הגדולות והחברות שעסקו בפיתוח עשו שימוש במחשבים. עם הזמן, הלכה והשתכללה טכנולוגיית המחשבים, והם הפכו נגישים יותר. כיום, אין משרד שלא עושה שימוש במחשב לצרכים פנימיים, וכמעט בכל בית ניתן למצוא מחשב אחד או יותר. המחשבים נכנסו גם אל מוסדות הלימוד השונים, ורשת האינטרנט כבשה אותנו בסערה. מן המתבקש, שעם הפיכת המחשב לחלק בלתי נפרד בחיינו, יכנסו גם עזרים נוספים אשר ינצלו את היכולות של כלי מופלא זה, ויהפכו את חווית המשתמש לטובה הרבה יותר. מה שמסייע לקשר בין העזרים הנוספים לבין המחשב עצמו הם הדרייברים.

מה הם דרייברים, ומדוע אנו זקוקים להם?  

דרייברים הם קבצים מיוחדים אשר מסייעים לקשר בין רכיבים שונים לתוכנה במחשב עצמו. למעשה, רכיבים שונים מתחברים באמצעים שונים אל המחשב, אך למעט החיבור אל החשמל, והחיבור הנוסף בכבל אל המחשב עצמו, על מנת שהמחשב יוכל לזהות באיזה רכיב מדובר, וכיצד להתייחס אליו, יש להתקין את הקבצים המיוחדים הללו, אשר מסייעים למחשב לזהות את רכיבי החומרה בתוך מערכת ההפעלה שלו. מערכות הפעלה שונות מסוגלות לזהות רכיבי תוכנה שונים אשר מתחברים אליהם, ללא כל עזרים נוספים. אולם, לא כל מחשב יודע לזהות את רכיבי החומרה אשר מתחבר אליו, במיוחד כאשר מדובר במערכות הפעלה ישנות. במקרה כזה הדרייבר המתאים לחומרה עצמה יוכל לפתור את הבעיה.

איזה מכשירים זקוקים לדרייבר במחשב?    

כאשר אנו מחברים רכיב חומרה כלשהו אל המחשב תנסה לזהות מערכת ההפעלה באיזה מכשיר מדובר. באם תזהה מערכת ההפעלה את הרכיב נוכל לראות זאת בשורת המשימות בתחתית המסך בצד ימין למטה. באם המערכת לא תזהה את רכיב החומרה תקפוץ הודעה המתריעה כי הרכיב לא זוהה, וכי יש צורך בקבצים מסוימים על מנת להשלים את הפעילות. בין רכיבי החומרה והמכשירים השונים אשר זקוקים לדרייבר כדי לפעול ניתן למנות: מדפסות, כוננים קשיחים ועוד כל מיני אלמנטים אשר מתחברים אל המחשב ומשפרים את חווית המשתמש.

כיצד ניתן להשיג את הדרייבר הדרוש?   

רכשתם רכיב חומרה כלשהו, וחיברתם אותו אל המחשב. קפצה לכם הודעה כי המכשיר זקוק לדרייבר מסוים על מנת לפעול. כיצד תדעו איזה דרייבר עליכם להשיג? ומאיפה תוכלו להשיג אותו? ראשית, לרוב תוכלו לאתר את סוג הדרייבר אותו אתם צריכים להוריד אל המחשב על ידי הודעת המערכת שתופיע בתפריט המשימות של המחשב. דרייברים שונים ניתן להשיג בשתי דרכים עיקריות:

  • מגיעים עם הדיסק: לרוב, רכיבי החומרה מגיעים עם דיסק מצורף בו נמצאים הדרייברים הנדרשים על מנת שמערכת ההפעלה תזהה אותו.
  • אתרים של חברות רשמיות: חברות שונות מנחות את הלקוח להיכנס לאתר החברה, ולהוריד את הדרייבר הנחוץ להפעלה מתוך האתר.