טיפים לשמירה על המחשב

5 טיפים לשמור על המחשב לאורך זמן

יותר מכל עיר אחרת, תל אביב מלאה בעצמאים ובאנשים שהמחשב הוא עבורם כלי הפרנסה. ואם תשאלו טכנאי מחשבים בתל אביב, הפרנסה שלו תלויה בכך שלקוחותיו לא יידעו לשמור כמו שצריך על המחשב לאורך זמן, וכך יזדקקו לשירותיו שוב ושוב. ושוב. ושוב.

אז כדי לא לראות מעבדת מחשבים תל אביב מבפנים, קראו את 7 הטיפים הבאים. קראו, ואז הפנימו.

תשמרו על המחשב נקי

בהנחה שאתם לא חולי ניקיון או עובדים במעבדה, המחשב שלכם מתלכלך. ככה זה. אבק, לכלוך, שערות וג'יפה כללית מצטברות אט אט בתוך המחשב ומתחילה לאכול אותו בפנים, חתיכה אחר חתיכה. או שבמקרה הטוב הלכלוך מגביר את החום בתוך המחשב, והחום הזה מפעיל לחץ על החלקיקים השונים, פוגע בביצועים שלהם ואף מוביל למוות בטרם עת.

לכן מומלץ לנקות את המחשב מדי חצי שנה עד שנה. פשוט לפתוח הכל, כולל מקלדות ועכברים, לנשוף ולנקות.

הניחו את המחשב במקום מאוורר

אם חדר העבודה שלכם חנוק, הטמפרטורות ישפיעו על המחשב שלכם לרעה. אם אין אוורור, הוא רק ילך ויתחמם וייאלץ להשתמש יתר על המידה במאוורר הפנימי. לכן כדאי שחדר המחשב יהיה פתוח, עם אוויר שיוצא ונכנס, ובכל מקרה שהמחשב לא יונח קרוב מדי למקור חימום כלשהו.

לפתור בעיות חומרה לפני שהן מתפוצצות לכם בפנים

כל אחד מכיר את התופעה – המחשב עובד מעולה, נקי, מהר. ואז מתחילות בעיות קטנות, פה ושם. לא נורא, אתם אומרים, זה יעבור. אבל הן חוזרות לעיתים יותר קרובות. המחשב קורס לו לפתע, ואז חוזר לחיים ואנחנו שוכחים מהכל. האמת היא שאת תהליך ההידרדרות הזה אפשר לעצור אם פועלים מוקדם. אחרת הנזקים עוברים מהתוכנה אל החומרה עד שהכל מתחרבן ונדרשים תיקונים משמעותיים על ידי טכנאי מחשבים, או אפילו פרמוט מחדש.

הפעילו מדי פעם את תוכנת בדיקת הדיסק של "חלונות" ובקשו ממנה לתקן כל תקלה שהיא מאתרת. חשוב גם מדי כמה זמן לבצע בדיקה מקיפה מלאה שאורכת כמה שעות, בלי שאתם עובדים על המחשב. רוב האנשים פשוט מפעילים את הסריקה הזו בלילה ואז מתעוררים לבוקר חדש.

חלקו את הדיסק הקשיח למספר כוננים

ככל שאתם מעמיסים על כונן אחד, כך אתם מאטים את פעולתו לאורך זמן. אם אתם מחלקים את המעמסה על פני מספר כוננים, אתם משאירים לעצמכם גמישות ויהיה לכם קל יותר לטפל בבעיות שצצות לאורך הדרך.

שמרו על המחשב שלכם מפני קצרים והפסקות חשמל

כל שינוי פתאומי בזרם החשמל יכול לחבל בחלקיקים וברכיבים הרגישים הקטנים שממלאים את המחשב. קצר שמעביר זרם חזק עלול לחבל במחשב, ובמקרים מסוימים אף לפגוע בזרימת החשמל לחלקים מסוימים של המחשב.

לכן חשוב לוודא שהשקעים אליהם אתם מחברים את המחשב תקינים והתקינו גם מכשיר שמאזן את זרימת החשמל ברגעים של בעיות חשמל – החיים של המחשב שלכם עלולים להיות תלויים בכך.